Запоріжтрансформатор відновлює поставки до Аргентини

Запоріжтрансформатор відновлює поставки до Аргентини

ПрАТ "Запоріжтрансформатор» (ЗТР) підписало контракт з провідною Аргентинською компанією в галузі передачі електроенергії надвисокої напруги Transener S.A. на виготовлення і поставку трьох однофазних шунтуючих реакторів РОМ-55125/525-Т1. Устаткування буде встановлено на підстанції ET Puelches замість старого обладнання. ЗТР давно співпрацює з компанією Transener S.A. і здійснив вже не одну поставку для цього Замовника.

В цілому, на аргентинському ринку завод присутній ще з 70-х років і за ці роки туди було поставлено багато трансформаторного і реакторного обладнання. Останнє замовлення в Аргентину було виконано в 2014 році. Наприкінці 2017 року було прийнято рішення повернутися на аргентинський ринок. З цією метою представники заводу виїжджали до Аргентини, де спільно з представником ЗТР були проведені переговори про відновлення відносин з аргентинськими енергетичними компаніями. Результатом даної роботи стала перемога в тендері і підписання контракту.

Підготовка до тендеру і отримання цього замовлення тривали близько 6 місяців. Головними конкурентами були бразильські виробники. Слід зазначити, що при поставках в Південну Америку левову частку витрат становить логістика, що часто робить виробників з інших континентів неконкурентоспроможними. Тому для того, щоб боротися в цьому тендері з місцевими виробниками і дати найкращу цінову пропозицію, ЗТР вдалося пропрацювати з транспортними компаніями можливість відвантаження реакторів контейнерними лініями, що значно здешевило логістику даного замовлення і дозволило конкурувати з бразильськими компаніями.

Окремо варто сказати про те, що незвичайним в даному проєкті є вимога передбачити в реакторі обмотку власних потреб на 250В, що не властиво для даного типу обладнання. Однак це було дуже важливо для Замовника, тому що на об'єкті установки відсутні інші джерела енергопостачання обладнання власних потреб. Конструкторський відділ ЗТР успішно впорався з цим завданням.

Також варто відзначити, що допуск до тендеру отримали далеко не всі компанії, які бажали в ньому брати участь. Претенденти повинні були мати досвід з проектування та виробництва аналогічного обладнання (однофазних реакторів з максимальним напруженням 550 кВ) не менше 10 років. Дана вимога значно звузила коло учасників і дало ЗТР можливість конкурувати в тендері тільки з серйозними суперниками. Отримання даного замовлення саме українським підприємством говорить про те, що незважаючи на всі складності український виробник з гідністю може представляти свою країну на світовому ринку.

З огляду на всесвітню пандемію по COVID-19 випробування проходили в режимі онлайн за допомогою двох стаціонарних камер і однієї переносної камери для кращого огляду проведених випробувань. Не дивлячись на те, що ЗТР вперше пред'являв обладнання на приймально-здавальні випробування дистанційно, Замовник отримав всю необхідну інформацію навіть з урахуванням п'ятигодинної різниці в часі з Аргентиною і залишився задоволений результатами випробувань. Наразі реактори прошли випробування і готуються до відвантаження. Відразу після прибуття реакторів на об'єкт запланован монтаж і пуск обладнання в присутності представника Сервісного Центру ПрАТ «ЗТР».

24.02.2021

Підпишіться на розсилку новин