На підстанціях 750 кВ «Запорізька» та «Дніпровська» будуть встановлені нові енергоефективні автотрансформатори виробництва ПрАТ «ЗТР»

На підстанціях 750 кВ «Запорізька» та «Дніпровська» будуть встановлені нові енергоефективні автотрансформатори виробництва ПрАТ «ЗТР»

На підстанціях 750 кВ «Запорізька» та «Дніпровська» будуть встановлені нові енергоефективні автотрансформатори (АТ), а також трансформатори поперечного регулювання (ТПР) виробництва ПрАТ «ЗТР».

У нових АТ втрати холостого ходу нижчі на 24% ніж у звичайному АТ, втрати короткого замикання на стороні низької напруги нижчі на 70%, на стороні середньої напруги – на 24%. Також нові АТ комплектуються системами діагностики, які в подальшому будуть приєднані до автоматизованої системи керування технологічними процесами (АСКТП) підстанції, що дасть можливість Замовнику отримувати дані про стан АТ онлайн.

Спеціально для підстанцій Укренерго ПрАТ «ЗТР» запропонував нову енергоефективну модель автотрансформатора у класі напруги 750 кВ та наразі завершується виготовлення цього обладнання, яке нещодавно проінспектували фахівці Укренерго.

Технічні заводські випробування розпочнуться наприкінці жовтня, на яких також будуть присутні фахівці Укренерго та представники компанії FICHTNER (Німеччина) – міжнародного консультанта від банку-кредитора.

Зокрема, буде перевірятися та підтверджуватиметься відповідність даних, отриманих в результаті випробувань трансформаторного обладнання, технічним характеристикам, визначеним у контракті. Перша поставка фаз АТ-3 та ТПР на ПС 750 кВ «Запорізька» плануються вже наприкінці цього року.

 

ДОВІДКА: ПрАТ «Запоріжтрансформатор» є одним з найбільших в світі виробників трансформаторного устаткування з досвідом поставок у 88 країн. Підприємство виробляє силові масляні трансформатори, електричні реактори, керовані шунтуючі реактори.

12.10.2020

Підпишіться на розсилку новин