Відкрите звернення до Президента України Петра Порошенко та Прем‘єр міністра України Володимира Гройсмана

Відкрите звернення до Президента України Петра Порошенко та Прем‘єр міністра України Володимира Гройсмана

Порошенко П.О.
Президенту України.
вул. Банкова, 11, м. Київ, 01220.

Гройсману В.Б.
Прем’єр-Міністру України.
Вул. Грушевського, 12/2, м. Київ, 01008.

Кубіву С.І.
Міністру економічного розвитку і торгівлі України.
Вул. Грушевського,12/2, м. Київ, 01008.

Стосовно постачання в Україну
трансформаторного обладнання.


Шановний Петро Олексійовичу!
Шановний Володимире Борисовичу!
Шановний Степане Івановичу!

Приватне акціонерне товариство «Запоріжтрансформатор» звертається до Вас з питанням про підтримку вітчизняного виробника.

Наприкінці минулого року Верховна Рада України ухвалила зміни до пункту 64 підрозділу 2 Перехідних положень Податкового кодексу України (приписами якого регламентувалися питання звільнення від оподаткування податком на додану вартість операцій із ввезення на митну територію України транспортних засобів, оснащених виключно електричними двигунами) та фактично до 31.12.2022р. звільнила від оподаткування податком на додану вартість операцій із ввезення на митну територію України товарів, у тому числі за кодом УКТ ЗЕД 8504 23 00 00 (трансформатори з рідким діелектриком потужністю понад 10 000 кВа).

Тобто через приховання за цифровими кодами УКТ ЗЕД (без їх розшифровки) в пункті, що стосується ввезення на митну територію України транспортних засобів, оснащених виключно електричними двигунами, іноземні виробники трансформаторів з рідким діелектриком потужністю понад 10 000 кВа  отримали цінові преференції при здійсненні операцій з ввезення своєї продукції на територію України – звільнення від оподаткування податком на додану вартість, та як наслідок – здешевлення продукції іноземного виробника на 20% у порівнянні з аналогічною продукцією вітчизняного виробництва.

Це повністю протирічить стратегії Уряду України щодо рівних умов для всіх учасників господарських відносин. Зокрема, листами № 3301-01/54504-07 від 13.12.2018р. та                   № 3803-05/759-07 від 08.01.2019р. Міністерство економічного розвитку і торгівлі України зазначило, що вітчизняні та іноземні учасники всіх форм власності та організаційно-правових форм беруть участь у процедурах закупівлі на рівних умовах, оскільки законодавством визначено такий принцип здійснення закупівель, як недискримінація учасників.

Напроти, такі зміни до законодавства призводять до того, що приватне акціонерне товариство «Запоріжтрансформатор» дискриміновано відсутністю ПДВ на імпортну продукцію будь-якого іноземного виробника; в той же час на продукцію нашого підприємства ПДВ встановлений!

На нашу думку, ця ситуація є неприпустимою та призведе до ліквідації підприємства в зв’язку з його ринковою неконкурентноспроможністю. І як наслідок втратою біля трьох тисяч робочих місць у м. Запоріжжі, зростанню соціальної напруги, занепаду культурного та спортивного розвитку нашого регіону.

Приватне акціонерне товариство «Запоріжтрансформатор» за 70 років існування неодноразово здійснювало розробку та постачання трансформаторного обладнання для потреб вітчизняних підприємств. На об’єктах електроенергетики України встановлено до дев’яносто відсотків трансформаторного обладнання, виготовленого приватним акціонерним товариством «Запоріжтрансформатор», яке забезпечує ці об’єкти надійною, довготривалою та безаварійною роботою. 

Конструкція трансформаторного обладнання виробництва українського підприємства ПрАТ «Запоріжтрансформатор» відома у всьому світі, висококваліфіковані фахівці  нашого підприємства користуються надзвичайним попитом у відомих світових виробників трансформаторів.

Зробивши нашу продукцію на 20% дорожче іноземної, депутатський корпус України не замислився над тим, що Україна може втратити своє єдине, потужне, стратегічне підприємство в електроенергетичній галузі, і що від цього в рази втратить обороноздатність країни, і що така їх діяльність є злочинною. 

Ми вважаємо, що звільнення від оподаткування ПДВ імпортних трансформаторів з рідким діелектриком є кричущим фактом спотворення конкуренції на ринку України,  надання необґрунтованих переваг іноземному виробнику у порівнянні з вітчизняним та знищення потужного підприємства Запорізького регіону.

Крім того, 29.12.2018р. уряд РФ прийняв постанову № 1716-83 «О мерах по реализации Указа Президента Российской Федерации от 22 октября 2018г. № 592» (надалі – постанова уряду РФ № 1716-83).

Пунктом 1 постанови уряду РФ № 1716-83 введено заборону на ввезення в Російську Федерацію товарів, країною походження або країною відправлення яких є Україна або які переміщуються через територію України, за переліком згідно додатку, відповідно до якого такими товарами, зокрема, визначені:

Код ТН ВЭД ЕАЭС  Найменування товару
8504 21 000 0 Трансформатори з рідким  діелектриком потужністю не більше 650 кВА
8504 22 Трансформатори з рідким діелектриком потужністю більше 650 кВА, але не більше 10000 кВА
8504 23 000 Трансформатори з рідким діелектриком потужністю більше 10000 кВА

ПрАТ «Запоріжтрансформатор» є виробником всієї лінійки трансформаторів, що стали забороненими до ввезення на територію РФ за постановою уряду РФ № 1716-83.

Таким чином, аналіз таких дій у їх системному взаємозв’язку та майже одночасне введення заборони на ввезення в Російську Федерацію товарів, які в Україні виробляє лише Приватне акціонерне товариство «Запоріжтрансформатор», та звільнення від оподаткування товарів іноземного виробництва, аналогічних продукції, що випускається Приватним акціонерним товариством «Запоріжтранформатор», може свідчити про сплановану акцію проти вітчизняного товаровиробника, а такі дії можна розглядати як спробу розбурхування соціальної невдоволеності в Запорізькому регіоні діючою політичною системою та Президентом України.

З метою запобігання в Запорізькому регіоні, який граничить з територією проведення операції Об’єднаних сил, надлишкової соціальної напруженості, що може загрожувати національній безпеці та обороні України, просимо Вас терміново ініціювати внесення до Верховної Ради України проект закону, щодо виключення коду УКТ ЗЕД 8504 23 00 00 з пункту 64 підрозділу 2 Перехідних положень Податкового кодексу України.

З повагою,

І.С. Клейнер.
Генеральний директор.

О.І. Гнатенко
Голова профспілкового комітету.

22.01.2019

Підпишіться на розсилку новин