Ігор Клейнер: «Ми вміємо працювати і з упевненістю дивимося у завтрашній день»

Ігор Клейнер: «Ми вміємо працювати і з упевненістю дивимося у завтрашній день»

Незважаючи на нещодавню кризу, "Запоріжтрансформатор" зумів вийти з ситуації, що склалася, з мінімальними втратами і відновив стабільну роботу. Як вдалося в такий короткий проміжок часу повернути підприємству стійкість і перспективу?

- Свого часу, увійшовши в смугу випробувань, завод «Запоріжтрансформатор» зумів мобілізувати всі внутрішні ресурси, вибудував правильну антикризову програму і тому зміг відновити стабільну роботу підприємства. Було багато зроблено для мінімізації ризиків і негативного впливу економічної турбулентності, була розроблена стратегія, націлена на те, щоб своєчасно виявляти негативні фактори, слабкі місця і нівелювати їх вплив. Важливо, що, незважаючи на всі складнощі, основну команду вдалося зберегти. Дійсно, стало складніше отримувати замовлення, але підприємство працює, виробничий цикл завантажений, і завдяки тому, що Запоріжтрансформатор-підприємство, орієнтоване на виготовлення високоінтелектуального якісного обладнання, ми залишаємося конкурентними на міжнародних ринках - говорить Ігор Клейнер.
Говорячи про забезпечення якісної продукції, яка відповідає міжнародним стандартам, стратегічним заходом є як загальна сертифікація ЗТР, так і, сертифікація окремих ключових технологічних процесів.
Так, протягом 2014-2016 років наше підприємство вело підготовчі роботи до ресертифікації по ISO 9001 діє до: 2015 «Системи менеджменту якості. Вимоги »та ISO 14001 діє до: 2015« Системи управління якістю. Вимоги ».
Незважаючи на можливість ресертифікування тільки в 2018 році, керівництво підприємства, прагнучи до підвищення своєї конкурентоспроможності на ринках України та Європи, прийняло рішення зробити це в 2017 році. Проведена для цього низка сертифікаційних і наглядових аудитів дозволила нам перейти на нову версію стандарту.
В кінці 2017 роки ми успішно пройшли ресертифікацію зварювального виробництва на відповідність вимогам стандарту ISO 3834-2 «Вимоги до якості зварювання плавленням металевих матеріалів. Загальні вимоги до якості». А відповідність міжнародним стандартам Випробувальної лабораторії ЗТР забезпечує визнання даних, що супроводжують наші товари на зовнішніх ринках.
Ще одне важливе досягнення 2017 року - діагностичний аудит по підготовці підприємства до сертифікації на відповідність стандарту ISO 12944 «Захист від корозії сталевих конструкцій системами захисних покриттів», який покликаний поліпшити зовнішній вигляд трансформаторної продукції, збільшити термін служби покриття і вивести фарбувальне виробництво заводу на ще більш високий технічний рівень.
Таким чином, підкреслює Ігор Клейнер, ми можемо пишатися не тільки якістю нашої продукції, але і рівнем технологічних процесів, які відповідають міжнародним стандартам.

- На які зарубіжні ринки ЗТР орієнтований на даний момент?

- 2016 рік показав, що нас як і раніше пам'ятають і люблять на наших основних ринках присутності. Це Білорусія, Казахстан, Індія, Іран, Аргентина. Ми не тільки відновили колишні зв'язки, а й посилили наші контакти, розширивши перелік продукції, що поставляється за рахунок реакторів.
Крім того, на карті наших поставок з'явилися нові ринки. Так, в 2017 році в референції поставок ЗТР з'явилася 88-я країна - ПАР, куди ЗТР поставив керований шунтирующий реактор. Також в минулому році завод відвантажив 5 реакторів в Малайзію, відправив трансформатори в Саудівську Аравію. Було отримано замовлення на поставку шунтирующего реактора для високовольтних мереж Латвії і підписаний контракт на виготовлення 6 трансформаторів для Грузії.
Як бачите, основна продукція 2017 року - це реактори. Вибір нас як виробника даної продукції і довіру до нас замовників обумовлені нашим багатим досвідом виготовлення реакторів і автотрансформаторів для Індії, куди ми поставили більше 70 одиниць трансформаторного обладнання.

Говорячи про розширення переліку продукції, що поставляється, потрібно відзначити також експертну систему моніторингу, діагностики та управління ЕСМДУ-ТРАНС, яка розробляється з урахуванням індивідуальних особливостей конструкцій, застосовуваних матеріалів і результатів випробувань конкретного обладнання. Поставка цієї системи на додаток до основної продукції дозволяє нам мати перевагу перед іншими виробниками. Замовникам, в свою чергу, зручно купувати продукцію і систему моніторингу у одного постачальника - це дає їм гарантію індивідуальності розробки, а також оперативного якісного сервісного обслуговування.
Розширення нашої присутності на зарубіжних ринках також відбувається за рахунок щорічного участі в найбільшій міжнародній виставці на Близькому Сході, виставках в Казахстані, Грузії, Білорусії.
Триває активна робота і на рідному українському ринку. Сьогодні поряд з якістю продукції наша перевага полягає в оперативному реагуванні на замовлення. Налагоджені контакти з постачальниками матеріалів і комплектуючих дозволяють нам бути швидше інших виробників і виконувати роботу в необхідні замовнику терміни. Крім того, ми постійно проводимо інформаційну роботу, спрямовану на ознайомлення з новими розробками в області підвищення надійності устаткування і вдосконалення методик діагностики силових трансформаторних установок. З цією метою в лютому поточного року ЗТР провів масштабний семінар для технічних і комерційних служб ДП НЕК «Укренерго».

- У минулому році «Запоріжтрансформатор» був удостоєний найвищої оцінки в рейтингу машинобудівних підприємств України. Як ви оцінюєте цей результат?

Бездоганна репутація підприємства і тверді позиції бренду ZTR є природним продовженням якості і стабільності нашого виробництва, надійності продукції. Підтвердженням цього стало визнання нас, згідно з рейтингом «Репутаційні активістів», який у 2017 році склав діловий тижневик «Бізнес», компанією з найвищою репутацією в машинобудівній галузі.
Для нас це велика честь. На практиці це означає, що наше підприємство тривалий період працює на ринку і має високу фінансово-господарської стійкістю; ним керують передові управлінці, а висококваліфікований комерційний і технічний персонал забезпечує авторитет підприємства передовими розробками, неухильним дотриманням технологій і вимог замовника.

- Зважаючи на це успіху розкажіть, будь ласка, про роботу персоналу, зайнятого, безпосередньо на виробництві.

- Для нас важливо професійний розвиток персоналу на всіх рівнях. Ми вважаємо, що це є запорукою успіху в будь-які, навіть найскладніші часи. Тому ми приділяємо багато уваги навчанню наших співробітників. Цінуємо спадкоємність, передачу накопичених знань і навичок досвідченими висококваліфікованими працівниками молодому поколінню, займаємося розвитком молодих фахівців, даючи кожному можливість проявити себе.
На 2018 рік заплановано безліч проектів з навчання наших молодих керівників, резервістів, а також ряд спеціалізованих навчальних заходів.
Що ще дуже важливо, завдяки ефективній командній роботі нам вдалося створити основу для підвищення рівня оплати праці наших співробітників. Так, за підсумками 2017 року підвищення зарплати склало в середньому 20% по підприємству. І вже за підсумками першого кварталу 2018 року ми чекаємо підвищення рівня оплати в середньому до 18% по підприємству.

- Всупереч кризових часів, «Запорожтрансформатору» вдалося зберегти і модернізувати об'єкти своєї соціальної інфраструктури: палац спорту, палац культури, санаторій-профілакторій «Чайка».

- ЗТР - соціально відповідальне підприємство. Тому ми регулярно виділяємо кошти на оздоровлення наших співробітників. Це і лікування по курсовкам, і повноцінне санаторно-курортне лікування в літній період. Діють програми по відправці дітей в дитячі табори. У Палаці спорту «ЗТР» проходять спортивні змагання: спартакіади, веселі старти, змагання між сім'ями «Тато, мама і я». У палаці культури проводяться різні святкові заходи.
Виявляється підтримка православному дитячому будинку «Надія», ветеранам війни та праці, військових підрозділів. Кілька років поспіль ми беремо участь в марафоні на підтримку воїнів АТО, телемарафоні «Пам'ять», приуроченому до Дня Перемоги.
Завдяки підтримці адміністрації існує безліч молодіжних програм і проектів. Серед них і ті, що спрямовані на активний відпочинок нашої молоді, і такі, як проект «Школа майстра», який допомагає молодим співробітникам розвивати свій особистий потенціал, навички керівника, якості відповідального лідера. Адже ми пов'язуємо своє майбутнє з молодими фахівцями, а тому створюємо повноцінні умови для їх розвитку і зростання.
Одночасно з цим ми не забуваємо про тих, хто багато років самовіддано трудився на заводі і закладав традиції надійності і якості нашої продукції. Тому з упевненістю можна сказати, що колектив ЗТР об'єднує не тільки праця, а й спільні інтереси поза стінами заводу.

- Напевно вам відомо командне кредо колективу ЗТР. Відкрийте секрет.

- Наш колектив заряджений на результат і загальну мету. Кожен розуміє, що сьогодні як ніколи потрібно працювати з абсолютно іншим рівнем відповідальності - якісно, надійно, підтверджуючи авторитет підприємства на ринку. Тому ми вміємо працювати і з упевненістю дивимося в завтрашній день.

29.03.2018

Підпишіться на розсилку новин