На кого працює «Укренерго» - на Україну чи …?

На кого працює «Укренерго» - на Україну чи …?

У липні п.р.ДП НЕК «Укренерго» оголошено і найближчим часом ще планується оголосити два тендери на закупівлю 25 одиниць енергетичного обладнання. На ПАТ «Запоріжтрансформатор» (ЗТР) здивовані дискримінаційними умовами їх проведення для українських виробників.

Так, однією з умов вказаних тендерів є відкриття банківських гарантій сумою, що наразі є неможливим в жодному з українських банків. Крім того, для вітчизняного виробника встановлено поріг валютної складової у загальній вартості продукції в розмірі 50%, що може призвести, у разі падіння курсу національної валюти на час оплати за продукцію, до зменшення обігових коштів в зв’язку з тим, що значна частина матеріалів та комплектуючих виробів є імпортного походження. Також більшість українських товаровиробників у зв’язку з кризовими явищами в країні, в тому числі девальвацією національної валюти, станом на теперішній час має збитки у фінансовій звітності. «Укренерго» не дає права участі в тендері таким підприємствам.

Єдиним підприємством в Україні, спроможним виготовляти реактори та трансформатори великої потужності є ПАТ «Запоріжтрансформатор». На ЗТР не розуміють, чому робиться все можливе задля недопущення участі підприємства у тендерах. Заводу раніше інкримінували високу ціну на продукцію, але на попередньому тендері для «Укренерго» трансформатори ЗТР були на 40% дешевше від трансформаторів іноземних постачальників. Зараз зроблено все так, що у тендерах можуть приймати участь ЛИШЕ іноземні виробники.

Незважаючи на те, що за вказівкою Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана 20 липня 2016 року Першим віце-прем’єр-міністром України Міністром економічного розвитку і торгівлі України Кубівом С.І. проведено нараду, на якій обговорювалися питання необхідності підтримки вітчизняного товаровиробника, оголошений тендер має дискримінаційні характер для українського підприємства. Тому «Запоріжтрансформатор» повторно звернувся до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, Першого віце- прем’єр-міністра України - Міністра економічного розвитку і торгівлі України Кубіва С.І., Міністра енергетики та вугільної промисловості України Насалика І.С. з проханням втрутитися у таку ганебну дискримінацію вітчизняного виробника, який є гордістю країни на світовому ринку, забезпечує робочі місця та податки державі.

На ЗТР сподіваються на справедливе вирішення питання, на те, що уряд України не дозволить відсторонити від участі в тендері «Укренерго» українського постачальника, що може призвести до втрати єдиного виробника, який на 100% забезпечував і забезпечує потреби української енергетики в трансформаторах і реакторах.

01.08.2016

Підпишіться на розсилку новин