Реактор для Рівненської АЕС став 1000ю одиницею продукції ЗТР за роки незалежності України

ПАТ «Запоріжтрансформатор» (ЗТР) відвантажив 3 реактори 110 МВАр 750 кВ для Рівненської АЕС. У числі відвантажених реакторів - тисячна одиниця трансформаторного обладнання виробництва ЗТР, яку встановлять на об'єктах української енергетики за роки незалежності.

Всього ж за роки роботи ЗТР виробив і поставив більш як 160 000 одиниць трансформаторної техніки в 86 країн світу. Українська енергетика на 98% укомплектована трансформаторами і реакторами ЗТР, які надійно працюють, незважаючи на те, що більшість з них вже перевищили свій нормативний термін експлуатації.

Реактори поставлені в рамках проекту з реконструкції осередків №1, 2 Рівненської АЕС у зв'язку з підключенням нової лінії електропередач 750 кВ «РАЕС – ПС «Київська». Замовником є відокремлений підрозділ «Атомкомплект», який входить до складу ДП НАЕК «Енергоатом».

У процесі виконання договору фахівці ЗТР поліпшили стандартну конструкцію шунтуючого реактора. У результаті була оптимізована система охолодження, що значно підвищило зручність обслуговування і ефективність експлуатації обладнання. Реактори повністю відповідають  технічним вимогам замовника.

Випробування реакторів 110 МВАр 750 кВ успішно пройшли в присутності представників Рівненської атомної електростанції. На даний момент замовлення в повному обсязі і з урахуванням необхідних умов відвантажено на Рівненську АЕС.
 

11.08.2015

Підпишіться на розсилку новин